O konsulu

Urzędy konsularne Turcji w Polsce

Nazwa Status placówki Przedstawiciel placówki
Honorowy Konsulat Generalny Republiki Turcji w Gdańsku konsulat honorowy Serdar Davran (honorowy konsul generalny)
Honorowy Konsulat Generalny Republiki Turcji w Krakowie konsulat honorowy Paweł Dowgier (honorowy konsul generalny)
Honorowy Konsulat Generalny Republiki Turcji we Wrocławiu konsulat honorowy Wojciech Kamiński (honorowy konsul generalny)

Serdar Davran – urodził się w 1954 r. w Istambule w Turcji. Zamieszkały w Gdańsku od 1995 roku. Jest absolwentem Marmara Uniwersytetu w Istambule o wydziale handlowo-ekonomicznym. Jego funkcja to Honorowy Konsul Generalny Republiki Turcji w Gdańsku.Okręg konsularny obejmuje takie obszary jak: pomorskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie oraz
podlaskie.

Paweł Dowgier –  jest absolwentem Studiów Doktoranckich na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, stypendysta Rządu Republiki Austrii, wykładowca na niemieckim Zeppelin Universität oraz w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie, przedsiębiorca, który kocha współtworzyć i realizować ambitne projekty. Autor i koordynator inwestycji deweloperskich, urzeczywistniających wizje znanych polskich architektów.

Wojciech Kamiński – współzałożyciel dużej wrocławskiej kancelarii notarialnej. Ma ponad 25-letnie doświadczenie w branży i wiedzę z dziedziny prawa i biznesu. Od lat wspiera projekty charytatywne i inicjatywy społeczne. Zna 4 języki: polski, hiszpański, angielski i niemiecki. Pochodzi z Zielonej Góry, studia prawnicze ukończył na Uniwersytecie Wrocławskim.

Więcej informacji:
https://www.gov.pl/web/dyplomacja/turcja